Çalan Şarkı:
Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Bilgisayar yayını kurulum


Sam 2 nasıl yüklenir?

Sam2 yüklemek için bilgisayarımızda winrar yüklü olması gerekmektedir. Eğer winrar yoksa lütfen bilgisayarınıza winrar yükleyiniz. Winrar yüklemek için https://www.gezginler.net/indir/winrar.html adresini kullanabilirsiniz. Winrar varsa öncelikle tarayıcımızdan https://radyositesikur.com/sam2.html sitesine giriyoruz. Ardından sam2 indir seçeneğine tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra çıkan co.dosya alanından dosyayı indir seçeneğini tıklıyoruz.

Dosyayı indirdiğimizde bilgisayarımızda şu şekilde bir dosya oluşacak

Burada sağ tuşu tıklayarak Winrar seçeneğinin içerisindeki klasöre ayıkla seçeneğini seçtiğimizde sam2 ismi adında yeni bir klasör oluşuyor.

Oluşan klasörün içerisinde sam2 klasörü içerisine giriyoruz orada işaretli alanı tıklıyoruz.

sam2f diye başlayan bu alan kurulumun ilk adımıdır. tıkladığınız anda bilgisayarınız sizden izin isteyecektir. Gerekli izinleri verdikten sonra çıkan alanda Next i tıklıyoruz.

Sonraki sekmede accept seçeneğini tıklayarak şartları kabul ettiğimizi söylüyoruz.

Sonra çıkan pencere de sam2 programını nereye indireceğimizi seçiyoruz. Browse kısmından istediğimiz yeri seçtikten sonra next diyoruz.

Sonraki alanda mysql alanının seçili olduğundan emin oluyoruz. Bu kısımda yapılan en büyük hata mysqll hatalı kurulumudur. Kurtarılması oldukça zordur. Lütfen alanın resimdeki gibi seçili olduğundan emin olunuz.

bu kısım en önemli kısımdı bundan sonra artık MYSQL yükleme alanına geçiyoruz. Burayı da doğru kurmamız çok önemli. Mysql alanının ekran resmini almama izin vermedi program ama hiç bişey yapmadan next yaparak yüklerseniz varsayılan ayarlarınız size hiç bir sorun çıkarmayacaktır. Ekranınızda aşağıdaki resmi gördüyseniz sam2 niz hayırlı olsun diyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi sıra geldi sam ayarlarına.

Sam 2 Nasıl aktive edilir.

Sam 2 yi aktif etmek için aşağıdaki adımları kullanmanız gerekmektedir. Eğer seri numarasını girmezseniz yayın sizi sürekli olarak atacaktır.

Öncelikle yüklemiş olduğumuz sam2 klasörü içerisinde sam2 serial yazan metin belgesini tıklıyarak oradaki seri numarasını kopyalıyoruz.

Seçili alanı seçip kopyaladıktan sonra, sam2 programımızın içerisinde menülerden file, confing yapıp çıkan alandan registretion key alanını seçiyoruz.

 

 

Kopyalamış olduğumuz alanı registration key yazan kısmın ilk kutucuğuna yapıştırdıktan sonra register butonuna basıyoruz. Key accepted yazısını gördüğümüzde sam2 aktivasyon kodunu halletmişiz demektir.

Bu işlemden sonra artık sam 2 mizin içerisine yayın id ve port bilgilerini girmemiz gerekmektedir. Bunun için ilk adım olarak window menüsünden encoder yazan alanı seçerek encoder i ekranımıza alıyoruz.

Encoder i ekrana aldıktan sonra yukarıdaki resimde görüldüğü gibi + işaretine basıyoruz. Ardından çıkan ekranda mp3 or mp3pro yazan 1.maddeyi seçiyoruz ardından tamama basıyoruz.

Bir sonraki ekranda, yayın hızımızı yayın aldığımız yerin özelliğine göre ayarlıyoruz. Eğer bilmiyorsak var sayılan olarak 128 kb/s 44 hz mono seçebiliriz.

Burada başka herhangi bir ayar yapmamıza gerek yok üst menüden server deails bölümüne geçiyoruz.

localhost yazan yeşil renkli kısma, radyomuzdan bize verilen ip adresini giriyoruz, Server port yazan pembe kısma radyodan verilen port kısmını giriyor, kırmızı renkli  password kısmına ise size verilen şifreyi giriyorsunuz. Station name yazan açık mavi yere kendi kullandığınız yayıncı ismini giriyorsunuz. Örneğin: DJ-Chucky ile derin saatler şeklinde bir giriş yapabilirsiniz. Websitesi url sine www.derinfm.net yazıyorsunuz. Stream archive kısmında yayınınızı kaydetme işlemi var isterseniz kaydedip daha sonra dinleyebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ok a basıyorsunuz. Artık yayın almaya hazırsınız. Şimdi son bi işlem var. File kısmına girerek oradan save configuration kısmını seçiyorsunuz. Böylece yaptığınız işlemler kaydoluyor ve tekrar tekrar girmeniz gerekmiyor. Şimdi ara yüzü tanıyalım